Věříte, že tetování může být léčivé? Něco jako akupunktura s trvalými následky? Ano, může tomu tak být! Takovou moc má tribal tetování, které bylo od nepaměti používáno k úlevě od určitých onemocnění.

Tribal tetování je tzv. kmenové tetování. Slovo tribal se dá přeložit jako kmen, nebo chcete-li kořen. A právě kořeny tribal tetování vedou hodně hluboko, respektive daleko do minulosti – až do doby před více než 5 tisíci lety. Nastane v současnosti jeho novodobý boom?

Antropologové se s tribal tetováními na svých cestách za domorodými kmeny setkávají dost běžně. A právě tak zjistili, že bylo tribal tetování využíváno jako léčba některých neduhů a chorob. A není to náhoda, protože zkoumánim těchto tetovacích praktik bylo odhaleno, že až 70% tribal tetování se překrývá s akupunkturními body používanými k léčbě některých nemocí (od revmatismu, infekce, úlevy od bolesti, přes gastro obtíže, bolesti v krku, bolesti zubů, až po regeneraci organismu a odbourání horečky.

Je to v podstatě využití tetování jako punkce a akupunktury, která zanechává v kůži pigment. Toto tetování je domorodci považováno za magické. Ano, domorodci věří i dnes, že je ochrání před neduhy, nezdravými pochody v jejich těle a má magickou moc. Tribal tetování má podobu jakýchsi nesourodých teček a bodů, provádí se přírodními barvivy a na vpichy se využívají předměty, které jsou po ruce – trny různých rostlin, naostřené bambusové hole, jehly nebo třeba hřebíky.

Již bylo mnoha testy potvrzeno, že tribal tetování akupunkturních bodů má nejen duchovní tradici, ale i trvalý léčebný účinek. Lidé byli při nich ať už náhodou nebo experimentováním zbaveni svých neduhů. Nebylo by od věci toho využít v rámci alternativní medicíny více? Vždyť nemocí je tolik!

 

Zdroj článku: Kerky.cz