Trend tetování sahá až do dávného starověku, kdy si lidé zaznamenávali důležité symboly na svou vlastní kůži, aby nikdy nezapomněli. Reprezentovalo to tehdy jejich víru a to bylo to nejsilnější, co měli.

Výběr správného tetování je i dnes individuální stejně jako tehdy. Tetování je přeci jen o osobním rozpoložením a tím pak symbolizuje vnitřní pocity člověka. Je nesmírně důležité si své pocity ujasnit před návštěvou tatéra. Nikdo nechce sedět ve studio zmatený z výběru kreseb a pak si vybrat něco, co ho nereprezentuje ani v nejmenším, natož se to týká kmenových kérek, pro které si dotyčný šel.

 

Jedním z nápadů, jak jasně vyjádřit duševní rozpoložení jsou například aztecké motivy. Tyto kmenové kérky dávají prostor kreativitě, ale dají se také aplikovat z již existujících návrhů. Záleží na tatérovi, který se třeba rád vyřádí se svou fantazií a vy mu to dovolíte a necháte se překvapit nebo se dohodnete na již existujícím designu a budete sledovat precizní práci tatéra perfekcionisty, který má cit pro velmi malé detaily, které se stále opakují. V každém případě je třeba udělat si malý výzkum o tom, co které kmenové tetování reprezentuje…

 

Aztécké tetování je komplexní uméní unikátní ve stylu, které patří k bájné, ale stále i oslavované nynější aztécké společnosti Mexika. Aztéci byli válečníci, kteří silně věřili v nadpozemskou moc přírody. Za každým návrhem aztécké malby je skryta spousta času, neustále se komplexně opakující symboly. Například opeřený had je znamením prosperity a udatnosti. Také se možná rozhodnete pro jednoho z 18ti znamení aztéckého zvěrokruhu nebo opeřeného bojovníka, který nejčastěji reprezentuje aztéky.

 

Další kmen se nazývá Kmen Maorských Spirál a pochází originálně z Nového Zélandu. Bojovníci se řídili králem Ta-Mako a od něj čerpali inspiraci na návrhy tetování. Jedná se hlavně o vyřezávané hlavy do kmenů, ale především rostliny jako kapradiny, listy a po té jejich opakování do spirály. Severské domorodé umění je také velice unikátní v tatarském designu. Tento kmen se vyznačuje spoustu mýtických bytostí jako je třeba jednooký obr Pcula, podobný Kyklopovy. Pak jsou tu další nesmrtelné bytosti jako Thor nebo Cyndru luňák. Objevují se zde ptáci jako vrány a silným symbolem je i vlk, býk a keltské slunce.

 

Zdroj: Kerky.cz