Správné rozhodnutí kam si chcete nechat umístit vaše nové tetování je stejně důležité, jako výběr tetovacího vzoru. Už při vybírání z různých motivů tetování by jste si měli pečlivě rozmyslet, kam tetování vlastně chcete umístit. Umístění motivu by mělo odpovídat jeho rozměrům a složitosti. Na těle existují partie, kde určité motivy nepřicházejí v úvahu. I pro sebe zkušenějšího tatéra jsou zkrátka určité partie více obtížné než ty ostatní.

Tetování a bolest

Znáte to moc dobře. Existují v podstatě dvě skupiny lidí, které vám o bolestivosti tetování tvrdí své. Jedni si za každou cenu stojí za tím, že tetování nebolí, nebo dokonce že je to příjemný pocit. Tito lidé nemusejí být nutně lháři nebo rádoby hrdinové, každý člověk má svůj specifický práh bolesti, co je pro jednoho šimrání může být pro druhého nesnesitelná bolest. Obecně propracovanější vzory, které obsahují složité tvary nebo více barev bolí nejvíce. Odpověď proč je jednoduchá. Při složitějším vzoru, se jehla častěji obouvá do naší kůže. Na začátku cítíme pár píchanců, které nejsou tolik nepříjemné, ale jakmile je naše kůže rozdrbaná a je z ní jedno velké řečiště, už cítíme každý proud vzduchu, který se do naší kůže opře. Nejvíce by vám o bolesti pověděl člověk s kompletně dokončeným Irezumi. Právě ten zažije bolest na celém těle a má zkušenost s tím, kde tetování nejvíce bolí. Pokud vám tedy někdo tvrdí, že tetování nebolí, nemusí být nutně lhář, ale berte tento názor trochu s rezervou a nedivte se, když to u vás bude jiné.

Jak bolí tetování

Druhým rozšířeným názorem ke kterému se přiklání většina je ten, že tetování bolí a to dost. Je to pravda, ovšem jak kde a jak s čím. Opět je třeba tento názor brát trochu s nadsázkou. Existují lidé, kteří trpí přecitlivělostí na bolest, tito lidé by se v žádném případě neměli tetovat, protože každé píchnutí by pro mě znamenalo nesnesitelnou bolest. Tetování se dá přežít kdekoliv na těle, ovšem bolest je různá. Obecně platí zásada, že plochy s menší tukovou vrstvou, bolí nejvíce. Mnoho dívek si před prvním tetováním zjišťuje zda tetování bolí, většinou se dozví že trochu ano, ale dá se to přežít. Protože se jedná o první tetování, umístí ho na nějaké nenápadné místo, jakým je třeba kotník. Při tetování jsou pak velmi překvapeni jak je toto místo bolestivé právě proto, že je na něm málo podkožního tuku.

Zdroj: Kerky.cz